• Video SEO

Trije načini uporabe video vsebin za izboljšanje SEO spletne strani

  • Felix Rose-Collins
  • 7 min read
Trije načini uporabe video vsebin za izboljšanje SEO spletne strani

Uvod

Imate težave s pridobivanjem obiskovalcev na spletnem mestu? Za to je lahko več razlogov. Predvsem moramo razumeti, kakšne so iskalne namere občinstva in kaj jim ponujamo. Če vsebina našega spletnega mesta ni v skladu z iskalno poizvedbo našega občinstva, se ne bo uvrstila v Googlove rezultate iskanja.

SEO ali optimizacija za iskalnike je postopek, ki pomaga naši spletni strani, da se uvrsti v Googlovih iskalnih rezultatih. Toda kako? Rezultati iskanja v Googlu se oblikujejo na podlagi poizvedbe, ki jo naše občinstvo vnese v iskalno vrstico. Predpostavimo na primer, da sta poizvedbi "naučite se igrati kitaro" in "kako smučati", ki ju naše občinstvo išče v Googlu. In kot odgovorno vodilo bo Google na prvi strani prikazal le najbolj ustrezen rezultat. Naš cilj je, da vsebino v zvezi z njimi objavimo na našem spletnem mestu. To je ključni del SEO.

Več milijard uporabnikov dnevno obišče Google, da bi rešili svoje poizvedbe. SEO je odličen del vsake strategije družbenih medijev, ki nam pomaga, da postanemo najbolj iskana spletna stran v Googlu. Poleg ključnih besed so videoposnetki odličen način za pridobivanje obiskovalcev na našem spletnem mestu.

V tem članku se bomo podrobno seznanili s tehnikami SEO za videoposnetke, ki bodo naši spletni strani prinesle več prometa. Pred tem pa moramo poznati vedenje uporabnikov in naravo vsakodnevnih iskanj v Googlu.

Katere vrste iskanj uporabniki izvajajo v Googlu? Kaj nam sporoča?

Najprej moramo vedeti, kaj naše občinstvo počne v Googlu. Njihove iskalne poizvedbe so lahko predvsem v obliki štirih preprostih vprašanj.

Kam?

Ugotoviti morajo, kakšen je dejanski spletni naslov. Iščejo "najboljši urejevalnik videoposnetkov", da bi dosegli določeno spletno mesto na spletu.

Spoznajte Ranktracker

Platforma "vse v enem" za učinkovito SEO

Za vsakim uspešnim podjetjem stoji močna kampanja SEO. Vendar je ob neštetih orodjih in tehnikah optimizacije težko vedeti, kje začeti. Ne bojte se več, ker imam za vas prav to, kar vam lahko pomaga. Predstavljam platformo Ranktracker vse-v-enem za učinkovito SEO

Končno smo odprli registracijo za Ranktracker popolnoma brezplačno!

Ustvarite brezplačen račun

Ali se prijavite s svojimi poverilnicami

Kaj je to?

Če o čem niso prepričani, lahko poiščejo "kateri so najboljši urejevalniki videoposnetkov?".

Koliko?

Ob nakupu premium članstva katere koli platforme. Občinstvo lahko z iskanjem "video urejevalnik cene" pride neposredno do strani s cenami.

Katera je boljša?

Če niso prepričani o nakupu, lahko primerjajo dva izdelka ali storitev z neposrednim iskanjem "x proti y" v iskalnem polju Googla.

Spoznajte Ranktracker

Platforma "vse v enem" za učinkovito SEO

Za vsakim uspešnim podjetjem stoji močna kampanja SEO. Vendar je ob neštetih orodjih in tehnikah optimizacije težko vedeti, kje začeti. Ne bojte se več, ker imam za vas prav to, kar vam lahko pomaga. Predstavljam platformo Ranktracker vse-v-enem za učinkovito SEO

Končno smo odprli registracijo za Ranktracker popolnoma brezplačno!

Ustvarite brezplačen račun

Ali se prijavite s svojimi poverilnicami

Če lahko analiziramo iskalno poizvedbo, si lahko ustvarimo predstavo o namenu iskanja našega občinstva. Občinstvo želi videti spletno mesto, ki lahko reši njihove težave.

Zakaj je pomembno delati na On-Page Seo?

To, kar smo izvedeli iz namere iskanja našega občinstva, nam bo pomagalo ustrezno oblikovati vsebino našega spletnega mesta.

Z vidika občinstva so pripravljeni dobiti odgovore na svoja vprašanja na tak ali drugačen način. Tu jim lahko ponudimo zvočne, besedilne ali video vsebine. Če si prizadevamo rešiti poizvedbo našega občinstva, moramo razmišljati z njihovega vidika in kurirati vsebine, ki jim najbolje služijo.

Vendar ima to tudi drugo plat. Z vsebino oskrbujemo občinstvo in jo pripravljamo za Googlove brskalnike. Googlovi pajki, bolj znani kot Googbots, preiskujejo ali prebirajo naše celotno spletno mesto, da bi našli ustrezno rešitev za katero koli poizvedbo občinstva. Toda kako bodo Googlovi roboti razumeli, kaj iščejo? Tu pridejo na vrsto ključne besede.

Google želi uporabnikom ponuditi najustreznejše in najbolj dragocene informacije na internetu. Če te informacije najdejo na našem spletnem mestu, nas bodo uvrstili višje na lestvici SERP. V nasprotnem primeru se naše spletno mesto morda sploh ne bo pojavilo v iskalni poizvedbi.

Naše spletno mesto želimo optimizirati z ustreznimi informacijami in ga tako uvrstiti visoko v Googlovih iskalnih rezultatih.

Kako lahko videoposnetki izboljšajo uvrstitev SEO?

Videoposnetki morajo biti sestavni del vsake strategije družabnih medijev. Poleg vseh tehnik off-page SEO moramo delati tudi na strani on-page.

Videoposnetki so odličen način za visoko uvrstitev v SERP. Zakaj:

Zagotavlja globino naše vsebine

Iskalniki so željni ustrezne vsebine. Te potrebujejo, da lahko bolje služijo uporabnikom. Toda če se osredotočimo samo na besedilo, lahko to ne bo dovolj.

Recimo, da je na našem spletnem mestu članek z opisom izdelka, ki obsega 2000 besed. Če uporabnik prvič obišče naše spletno mesto, obstaja velika verjetnost, da bo prebral le del članka in ga na sredini zapustil. S tem lahko izločite tudi prihodnje vrnitve.

Zdaj lahko ob članku objavimo videoposnetek, ki bo takoj pritegnil pozornost občinstva, saj lahko občinstvo zdaj vidi resnične podobe in se z njimi poistoveti.

Odličen način pridobivanja povratnih povezav

Če se občinstvu zdi videoposnetek privlačen, bo verjetno delilo članek ali videoposnetek. Tako bomo pridobili vedno več povratnih povezav na naše spletno mesto.

Pridobivanje povratnih povezav je ena najzahtevnejših nalog v strategiji družabnih medijev. Za namene SEO je pridobivanje organskih povratnih povezav ključnega pomena, saj Googlu sporoča, da naše spletno mesto vsebuje najbolj relevantno vsebino, od katere imajo uporabniki koristi. Posledično bomo na svoje spletno mesto pridobili več prometa.

Povečanje povprečnega časa, ki ga uporabnik preživi na našem spletnem mestu.

Več časa, ki ga naše občinstvo preživi na našem spletnem mestu, pove Googlu o verodostojnosti spletnega mesta. Povprečni čas, ki ga občinstvo preživi na spletnih straneh, bi lahko bil boljši. Obstaja velika možnost, da se občinstvo začne dolgočasiti in zapusti spletno mesto. Poleg tega lahko občinstvo ob vrnitvi na spletno mesto SERP raje obišče spletno mesto našega konkurenta. Če pa uporabnikom poleg članka ponudimo tudi videoposnetek, jih bo to za dlje časa zadržalo na našem spletnem mestu.

Tako lahko vidimo, kako pomembni so videoposnetki za SEO vsakega spletnega mesta. Vendar se je treba pri ustvarjanju videoposnetkov z najbolj priljubljenim urejevalnikom videoposnetkov naučiti kar nekaj stvari. Povzeli smo jih v treh ključnih točkah. Tukaj so:

3 načini uporabe video vsebin za izboljšanje SEO

Ways to Use Video Content To Improve SEO

Oglejmo si tri ključne tehnike za izboljšanje SEO spletne strani.

1. Označite iskalno poizvedbo

Ko uporabnik pristane na našem spletnem mestu, je naš cilj, da mu čim hitreje ponudimo želeno. Običajno občinstvo zapusti spletno mesto, če potrebuje pomoč pri iskanju svoje iskalne poizvedbe, ki je poudarjena v kakršni koli obliki. Zato moramo biti pri iskalni poizvedbi na mestu.

Ustvarite vsebino, ki ustreza namenu iskanja

Pri reševanju poizvedbe občinstva prek videoposnetka moramo poudariti scenarij problema ali poizvedbo, zaradi katere so se znašli na našem spletnem mestu. Na primer, če uporabnik pride na naše spletno mesto in išče lekcijo kitare, je naš glavni namen, da mu to ponudimo, ne da bi jo iskal. Morda bomo izgubili potencialno stranko, če občinstvo ne bo moglo najti tistega, kar želi.

Prav tako je ključnega pomena, da se držite točke. Če jih bomo nahranili s čim drugim kot z lekcijami kitare, bodo izgubili zanimanje za videoposnetek in ga zapustili.

Videoposnetek naj bo v središču strani

Številne spletne strani se odlično odrežejo na SERP. Zakaj? Ker so na teh spletnih mestih videoposnetki glavni poudarek strani. Videli smo več spletnih mest s skritimi ali neizrazitimi videoposnetki na dnu strani.

Namesto tega naj bo videoposnetek glavna atrakcija strani. Kot smo že omenili, bo občinstvo porabilo le malo časa za iskanje videoposnetka ali branje celotnega zapisa. Če jih torej takoj nahranimo z videoposnetkom, jih lahko dlje časa zadržimo na spletnem mestu.

Iskalniki imajo radi tudi videoposnetke, ki so neposredno pred stranjo, da jih lahko zlahka indeksirajo.

Izberite pravo platformo za gostovanje videoposnetkov

Poleg vsebine videoposnetka in njegove umestitve je drugi ključni dejavnik njegova platforma za gostovanje. Na srečo se lahko o tem odločimo sami.

Družabni mediji, kot sta Facebook in YouTube, so idealni, če se osredotočamo na prepoznavnost blagovne znamke. Vendar pa nam odvzamejo promet s spletne strani.

Če se torej osredotočamo na povečanje prometa na spletnem mestu, se moramo odločiti za platforme, ki strukturirajo podatke o videu za naše občinstvo. Pri tem je bolje uporabiti JSON-LD.

2. Prilagodite ga tako, da bo kar najbolje služil naši publiki

Tailor it To Best Serve Our Audience

Videoposnetek mora biti čim bolj enostaven, da ga občinstvo lahko hitro razume.

Vstavljanje prepisa videoposnetka

Plezalci obožujejo podrobnosti, enako velja tudi za občinstvo. Pri objavi videoposnetka na našem spletnem mestu moramo zagotoviti prepis videoposnetka. To je odličen način, da z videoposnetkom in besedilom hkrati postrežemo številnemu občinstvu. Na ta način jim olajšamo uživanje in razumevanje vsebine.

Brskalniki se nagibajo k dodatnim besedilnim informacijam, ki jih dobijo iz prepisov videoposnetkov. To je našemu videoposnetku pomagalo, da je dobro konkuriral drugim videoposnetkom o podobnih temah v spletu.

Prepričajte se, da je slika s sličicami privlačna

Še en odličen način za izboljšanje SEO z videoposnetkom je ustvarjanje izvirne sličice, ki se ujema z videoposnetkom. Recimo, da občinstvo išče lekcijo kitare. Če lahko na sličice videoposnetka prikažemo človeka, ki igra kitaro, se jim bo videoposnetek prikazal bolj kot prenesene sličice. Najbolj priljubljeni urejevalniki videoposnetkov nam omogočajo, da v njih ustvarimo sličico.

Poleg tega bo indeksiranje naše spletne strani v Googlovih rezultatih iskanja bolj privlačno za občinstvo.

Delo na naslovu in opisu videoposnetka

Nazadnje se moramo osredotočiti na naslov in opis videoposnetkov. Pri tem je treba upoštevati nekatere stvari. Razumeti moramo scenarij problema, ki ga ima naše občinstvo. Na podlagi tega moramo opraviti raziskavo ključnih besed. Te ključne besede nam bodo pomagale pri ustvarjanju vsebine in nam dale idejo za oblikovanje zanimivih naslovov in metaopisov.

Spoznajte Ranktracker

Platforma "vse v enem" za učinkovito SEO

Za vsakim uspešnim podjetjem stoji močna kampanja SEO. Vendar je ob neštetih orodjih in tehnikah optimizacije težko vedeti, kje začeti. Ne bojte se več, ker imam za vas prav to, kar vam lahko pomaga. Predstavljam platformo Ranktracker vse-v-enem za učinkovito SEO

Končno smo odprli registracijo za Ranktracker popolnoma brezplačno!

Ustvarite brezplačen račun

Ali se prijavite s svojimi poverilnicami

Googlebot in drugi iskalniki se hranijo z njimi. Če to obvladamo, bo to zelo koristno za SEO naše spletne strani.

3. Poskrbite, da bo videoposnetek pripravljen za indeksiranje

Nazadnje se moramo izogniti nekaterim najpogostejšim napakam na spletu. Za to se moramo naučiti, kako se obnašajo pajki iskalnikov, ko naletijo na videoposnetek.

Vstavite videoposnetek, ki je na strani na prvem mestu

Najpogostejša praksa je osredotočanje na en videoposnetek namesto na več videoposnetkov. Po naletavanju na videoposnetek na strani pajki običajno prenehajo s pregledovanjem, zato se moramo osredotočiti izključno na prvi videoposnetek na strani (če imamo na isti strani več videoposnetkov).

Poleg tega je za indeksiranje bistveno, da je na strani samo en videoposnetek. Bistvena stvar, ki jo moramo imeti v mislih, je izogibanje ponavljanju. Na eno stran moramo postaviti le isti posnetek.

Stran naj bo optimizirana za SEO in primerna za videoposnetek

Poleg vseh teh ustreznih nastavitev videoposnetkov se moramo osredotočiti tudi na splošno SEO spletne strani! Tudi če imamo videoposnetek popolnoma optimiziran in pripravljen za indeksiranje, lahko pajkovi strežniki ugotovijo, da mora biti SEO spletne strani boljši, in zavrnejo naš videoposnetek.

Posodobiti moramo tehnične podrobnosti SEO našega spletnega mesta in zagotoviti, da so videoposnetki ustrezni glede na podatke na spletnem mestu.

Posnemite videoposnetke za naše občinstvo.

Kadar druga spletna mesta povežejo naše videoposnetke z našo stranjo, to izboljša verodostojnost našega spletnega mesta in pripomore k naši optimizaciji SEO. Da pa bi se to zgodilo, moramo vsebino deliti s svojim občinstvom. Večinoma lahko svoje občinstvo dosežemo prek družabnih medijev. Razviti moramo strategije za pametno uporabo platform, da bi pritegnili več obiskovalcev spletnega mesta.

Videoposnetek, ustvarjen za reševanje vprašanj občinstva, je treba ustvariti z dobrim urejevalnikom videoposnetkov, preden ga delite v družabnih medijih. Prav tako morajo biti ustrezno oblikovani glede na platformo.

Zaključna misel

S tem je vse končano. Podroben vodnik o tem, kako z video vsebinami izboljšati SEO spletne strani. V tem članku smo zajeli vse, od uporabe urejevalnikov videoposnetkov za ustvarjanje zanimivih videoposnetkov do potrebnih podrobnosti o njihovi umestitvi na spletno mesto. Če jih bomo pravilno upoštevali, bodo ti nasveti zagotovo pripomogli k izboljšanju SEO našega spletnega mesta.

Felix Rose-Collins

Felix Rose-Collins

Ranktracker's CEO/CMO & Co-founder

Felix Rose-Collins is the Co-founder and CEO/CMO of Ranktracker. With over 15 years of SEO experience, he has single-handedly scaled the Ranktracker site to over 500,000 monthly visits, with 390,000 of these stemming from organic searches each month.

Začnite uporabljati Ranktracker... brezplačno!

Ugotovite, kaj preprečuje uvrstitev vašega spletnega mesta.

Ustvarite brezplačen račun

Ali se prijavite s svojimi poverilnicami

Different views of Ranktracker app